Preskočiť na obsah

Inteligentné elektroinštalácie a SMART riešenia

Plánujete výstavbu nového rodinného domu, alebo rekonštrukciu staršieho? Určite by ste mali myslieť aj na novú inteligentnú elektroinštaláciu, ktorá z vášho domu spraví inteligentný dom. 

Bývanie v inteligentnom dome vám prináša nový rozmer komfortu. Je to domov, ktorý vie čo chcete, kedy to chcete, či už tam ste alebo nie. Inteligentný dom automaticky vykonáva úlohy ktoré potrebujete, bez toho aby ste museli niečo spraviť. 

Predstavte si, že po dlhom náročnom dni prichádzate autom domov a po priblížení k domu na bezpečnú vzdialenosť sa vám automaticky otvorí brána. Ak je večer, automaticky sa rozvietia aj vonkajšie svetlá, aby ste mohli pohodlne zaparkovať. Vchádzate za bránu a tá sa automaticky začne zatvárať. Váš dom už vie, že ste doma a riadi za vás všetko tak ako potrebujete. Nemusíte nič robiť. Dom deaktivuje zabezpečovací systém a odomkne vám vstupné dvere. Vchádzate do domu kde sú už rozsvietené svetlá a hrá vaša obľubená hudba, ktorá vytvorí atmosféru v každej miestnosti. Kúrenie alebo chladenie je dokonale nastavené vzhľadom na aktuálne počasie a cítite komfortnú teplotu v každej miestnosti, presne tak, ako vám vyhovuje. Po vašom príchode do domu sa stiahnu rolety, zamknú sa vstupné dvere a aktivuje sa zabezpečenie okolia domu. Môžete sa cítiť bezpečne, o prípadnom pohybe osoby na vašom pozemku budete vedieť okamžite, inteligentný dom vás na to upozorní. Môžete si ísť v pokoji ľahnúť a spať. Jediným povelom dáte domu vedieť, že váš deň končí a dom sa postará o všetko, na čo ste mohli zabudnúť. Pozhasína všetky svetlá v dome, vypne hudbu, TV alebo aj iné spotrebiče na ktoré ste zabudli, že ste ich spustili. Môžete tak nerušene a hlavne v bezpečí oddychovať… 

Inteligentný dom toho dokáže oveľa viac. Oslobodí vás od stoviek každodenných úloh. Je to skutočne inteligentný systém, ktorý vie, čo a kedy má robiť. Postará sa o váš úsmev pri každom vstupe do vášho domova.

Čo dokáže ovládať inteligentná domácnosť?

Inteligentné ovládanie osvetlenia

Dokonalé osvetlenie robí z miestnosti čarovné miesto. Či už ide o romantickú večeru, relax, pozeranie TV, počúvanie hudby alebo párty, správne osvetlenie vytvára náladu a atmosféru. Inteligentná elektroinštalácia umožňuje nastavenie rôznych svetelných scén za použitia viacerých LED žiaroviek a LED pásikov, ktoré svoju intenzitu, farbu a teplotu svetla prispôsobia danej atmosfére.

Inteligentné vykurovanie a chladenie

Správna teplota vo vašom dome je základ pre komfortné bývanie. Inteligentný dom sa postará, aby mala každá izba vami zvolenú teplotu pre každú dennú dobu. V noci sa teplota automaticky zníži a naopak ráno, skôr než vstanete, vykúri izby na komfortnú teplotu. Ak nikto nie je doma, váš inteligentný dom podľa toho prispôsobí kúrenie, čím vám šetrí peniaze na energie. 

Inteligentný zabezpečovací systém

Bezpečnosť a ochrana vašej rodiny a vášho majetku je prioritná.
Predstavte si dom, ktorý ochráni vás a vašu rodinu počas spánku, dom, ktorý ochráni váš majetok keď práve nie ste doma. Inteligentný dom vás informuje o každom možnom nebezpečí a v rámci svojich možností sa snaží každé nebezpečenstvo odvrátiť. Svojmu domu môžete dôverovať…

Inteligentné využívanie solárnej energie

Efektívne využívanie energie je srdcom inteligentného systému, ktorý vám šetrí peniaze. Domáca automatizácia efektívne využíva solárnu energiu pre napájanie vašich spotrebičov. Dokáže využiť aj nepravidelnú produkciu energie zo solárnych panelov tak, aby bola všetka energia využitá na správnom mieste v dome. Automatizovane pripája a odpája určité spotrebiče, aby nebol narušený komfort domácnosti a zároveň aby bola využitá energia ekonomicky.  

Inteligentný Multimediálny systém

Hudba a televízia sú súčasťou nášho každodenného života. Preto nemôžu chýbať ani vo vašom inteligentnom dome. S inteligentným multimediálnym systémom získa váš dom nový rozmer bývania a komfortu. Multizónový systém prepojený s inteligentným ovládaním domu sa postará o váš hudobný zážitok, nech sa nachádzate v akejkoľvek miestnosti. Vždy budete nerušene počuť svoju skladbu, aj keď sa budete pohybovať po dome a chodiť z miestnosti do miestnosti. Chcete aby hrala hudba alebo sa spustila TV ihneď ako prídete domov? Alebo naopak aby ste pri odchode z domu nemuseli myslieť čo všetko musíte vypnúť a dom to vypne za vás? Nie je problém, inteligentný dom robí veci za vás rád…

Inteligentná tieniaca technika

Tienenie v domácnosti a výhody tienenia pozná pravdepodobne každý. Avšak čo prináša inteligentné riadenie tieniacej techniky? Odpoveď je jednoduchá, inteligentná tieniaca technika vám dodá pohodu bez starostí… Nemusíte vôbec myslieť na to, či ste stiahli alebo vytiahli žalúzie, rolety alebo závesy. Nemusíte myslieť na to, či vám slnečné lúče práve prehrievajú miestnosť, keď nie ste doma alebo či vaše kvety majú dostatok svetla. Všetko funguje automatizovane a inteligentne, presne tak, ako by ste si to predstavovali…

potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás